Veřejný ochránce práv - ombudsman

Navigovat Navigovat
+420 542 542 888
e-mail: podatelna@ochrance.cz
web: www.ochrance.cz

www.ochrance.cz
deti.ochrance.cz

Tato stránka je pro všechny, kdo se zajímají o činnost veřejného ochránce práv nebo potřebují jeho pomoc. Neváhejte nám napsat či s námi diskutovat na různá témata, kterými se zabýváme.

Zajímají nás vaše věcné dotazy, ale upozorňujeme, že podněty je potřeba činit standardní cestou, tedy ne přes Facebook (více informací najdete na http://www.ochrance.cz/stiznosti-na-urady/jak-podat-stiznost/). Na vaše dotazy se ale snažíme vždy co nejrychleji reagovat.

Diskuze u nás mají několik jednoduchých pravidel:
Vítáme živou diskusi i polemiku s činností nebo postoji veřejného ochránce práv, jednotlivé příspěvky však nesmí být překážkou slušné a věcné diskuse. Komentáře jsou nepřípustné, pokud:
- Šíří, obhajují či podněcují násilí, fanatismus, rasismus, nenávist ke skupinám lidí nebo ke konkrétním lidem.
- Obsahují vulgární nebo obscénní projevy či jiné projevy vzbuzující veřejné pohoršení.
- Obsahují nepravdivé nebo zkreslené informace či záměrně překrucují vyjádření ostatních diskutujících.
- Nedrží se tématu diskuse (off-topic příspěvky), opakují již vyjádřený obsah, nejsou věcné, ale osobní (napadají ostatní diskutující).
- Obsahují texty nebo fotografie, jejichž autorem není samotný diskutující, v rozsahu delším než jeden typický odstavec.
- Propagují komerční produkty nebo soukromé firmy.
- Porušují právní řád České republiky.

V zájmu udržení přátelské a konstruktivní diskuse si vyhrazujeme právo do ní zasáhnout a v případě porušení těchto pravidel smazat diskusní příspěvek a/nebo zablokovat přístup uživatele, jež je opakovaně nerespektuje.